Pokaż swojemu dziecku jak zdobywać szczyty i odważnie kroczyć przez edukację!

poznaj ebook

Przedszkolak idzie do szkoły

Przedszkolak

Chcesz, żeby Twoje dziecko odważnie kroczyło przez edukację?

Marzysz, żeby osiągało sukcesy, z których oboje będziecie dumni, ale obawiasz się, czy sobie poradzi? 

Pamiętasz swoje trudne doświadczenia ze szkoły i chcesz przed nimi przestrzec swoje dziecko?

Wiesz, że jest gotowe do startu w edukację, a Ty będziesz je wspierać, ale nie do końca wiesz co robić, żeby pomóc dziecku zaadaptować się do szkolnych warunków?

Obie wiemy, że nie wystarczy wiedzieć czego chcę,
trzeba jeszcze wiedzieć co zrobić, żeby osiągać oczekiwane rezultaty.

Dopiero gdy dowiesz się jak działać, by wzmacniać motywację do nauki i wspierać w szukaniu konstruktywnych rozwiązań, będziesz mogła przygotować dziecko na wygranie starcia z edukacją.

Siłą pewnego siebie ucznia, jest świadoma mama

Jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić, by szkoła była dla Twojego dziecka
fascynujacą i pełną sukcesów przygodą,

Nie wiesz jak działać?

Ten e-book wskaże Ci drogę, da konkretne rozwiązania, przykłady, ale też narzędzia do pracy!

Co zyskasz?

pewne siebie dziecko

Nauczysz się działać w taki sposób, żeby Twoje dziecko szło przez edukację nie tylko zdobywając wiedzę, ale też rosnąc w siłę i wiarę we własne możliwości. Pokażę Ci jak pokonywać kryzysy i jak wzmacniać dziecięcą pewność siebie.

kontrolę nad sytuacją

Dowiesz się na co zwracać szczególną uwagę podczas edukacji szkolnej. Nauczysz się zapobiegać problemom, które utrudniają naukę wielu uczniom.

konkretne rozwiązania

Na konkretnych przykładach pokażę Ci jak ułatwić dziecku działanie w szkole. Pokażę Ci jak przygotować dziecko do samodzielnej nauki i jakie kroki podjąć już na początku, by ją usprawnić.

Co znajdziesz w ebooku Przedszkolak idzie do szkoły?

Przedszkolak

(Klikając nazwy rozdziałów dowiesz się co w nich znajdziesz)

Wszystkie wiemy, że nasz system edukacji jest skostniały i niedostosowany do wymogów współczesności. W tym rozdziale poznasz cztery główne wyzwania, którym trzeba stawić czoła posyłając dziecko do szkoły. Już sama ich świadomość pomaga odważnie kroczyć przez edukację.

Mocno wierzę w twierdzenie, że “mecz wygrywa się w szatni, a nie na boisku”, dlatego w tym rozdziale pokazuję Ci jakie działania możesz podjąć jako mama, żeby pomóc dziecku zaadaptować się w szkole, a potem samodzielnie zmierzać się z wyzwaniami edukacji.

Jest sporo rzeczy, które można zrobić przed rozpoczęciem nauki w pierwszej (lub kolejnej) klasie. Wakacje to dobry czas na zbudowanie podstaw, które pomogą dziecku zbudować stabilny obraz samego siebie, dzięki któremu łatwiej mu będzie zmierzyć się z ocenami szkolnymi.

Są pewne uniwersalne sposoby działania w szkole i w życiu, które zwiększają szansę na skuteczne i efektywne działanie. W tym rozdziale poznasz te z nich, które warto uwzględnić już od pierwszych dni roku szkolnego.

Jako dorośli wiemy, że szkoła dała nam wiele dobrych doświadczeń, ale też nie oszczędziła ciosów, które często podcinają nam skrzydła do dziś. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko miało zdrowe podejście do zewnętrznych ocen i potrafiło odważnie realizować swoje zadania , to w tym rozdziale dowiesz się na co zwrócić uwagę w kolejnych latach nauki. Pokażę Ci czego unikać i jak działać, by wspierać dziecko w skutecznym działaniu wewnątrz systemu edukacji.

Jako rodzice uczniów dosyć szybko oczekujemy, że sami będą dbali o realizację swoich szkolnych obowiązków. Aby tak się stało, należy od pierwszych dni nauki przygotowywać dziecko do planowania. Bez tego trudno będzie nam usamodzielnić dziecko w relacji ze szkołą.

Ostatni rozdział to trzy ważne kroki, które podjęte na początku edukacji zdecydowanie usprawniają naukę w przyszłości, a nawet poprawiają jej efektywność. Jeśli więc zależy Ci na tym, żeby nauka w kolejnych latach nie weszła Wam na głowę warto je wdrożyć jak najszybciej.

NaCoBeZu to skrót używany w szkole, oznacza “Na co będę zwracał uwagę”. W kolejnych latach nauki (zwykle po edukacji wczesnoszkolnej) nauczyciele na początku omawiania rozdziału dają dzieciom spis punktów, które należy opanować, czyli NaCoBeZu. W ebooku “Przedszkolak idzie do szkoły” każdy rozdział kończy się takim NaCoBeZu, które opracowane w formie graficznej pozwoli Ci szybko wrócić do danego zagadnienia i przypomnieć sobie najważniejsze kwestie. Mamy, które już poznały ebook bardzo sobie chwalą tę formę podsumowania rozdziału.

Na końcu ebooka (w formacie PDF*) znajdziesz dodatkowo materiały w przystępnej do wydrukowania formie. Są to cztery karty pracy, które pomogą Ci wdrożyć zaproponowane rozwiązania, a także pełne NaCoBeZu w jednym miejscu. 

*Kupując ebook otrzymujesz dostęp do niego w trzech formatach (epub, pdf i mobi). Możesz więc go pobrać również na czytniki, jednak materiały do wydrukowania zawiera wyłącznie wersja PDF, którą możesz otworzyć na komputerze.

Poznaj opinie o ebooku!

“(…) ebook “Przedszkolak idzie do szkoły” okazał się dla mnie w wielu miejscach odkrywczy. 
Taką “zapaloną żarówką” był m.in. rozdział o poznaniu dziecka i nauczeniu go obserwacji samego siebie. Zdałam sobie sprawę, że na wiele postawionych w nim pytań nie znam odpowiedzi. Przed nami na szczęście jeszcze 3 miesiące czasu na poobserwowanie się i wyłapanie silnych i słabszych stron… a potem wykorzystanie tej wiedzy.
Przed nami podwójnie “pierwszy rok”… Starszy syn idzie do czwartej klasy i jednocześnie zmienia szkołę, młodszy rozpocznie edukację w 1 klasie. Uważam, że “Przedszkolak idzie do szkoły” sprawdzi nam się w obu przypadkach. Pomoże nam przygotować Młodszego na przygodę z edukacją, a Starszemu – złagodzić “szok 4 klasy”… bo z tą 4 klasą, to trochę jak zaczynanie szkoły na nowo… dlatego książkę polecam rodzicom nie tylko tytułowych “przedszkolaków” ale też starszych uczniów… w szczególności tym z przełomu klas 3/4. Ze swojej strony – gorąco polecam! :)”
 
Agnieszka
 

Cieszę się, ze napisałaś tę książkę. Żałuję, że nie było jej, gdy mój starszy syn rozpoczynał przygodę ze szkołą (obecnie kończy piąta klasę).Wtedy jako początkująca matka ucznia klasy pierwszej nie zwracałam uwagi na wiele ważnych kwestii. Oczywiście chciałam, aby wszystko wyszło jak najlepiej, jednak nie miałam konkretnej wiedzy, co zależy ode mnie, a z czym nie da się nic zrobić, gdzie należy się poniekąd dostosować i z czym trzeba nauczyć się sobie radzić. Dziękuję, że piszesz mamom, że tak wiele od nich zależy, pokazujesz nam, po której stronie mamy stać i o czym pamiętać. (…)Dzięki Tobie poznałam znaczenie planowania w życiu małego człowieka i przypomniałam sobie, że zawsze muszę mieć na uwadze punkt widzenia dziecka, często przypominam sobie swoje odczucia i zachowania z dzieciństwa i widzę tak strasznie dużo podobieństw! Podczas kursu i dzięki książce na nowo zaczęłam dostrzegać małe sukcesy swoje i dzieci, nauczyłam się je kreatywnie omawiać a nie pusto oceniać! Przed nami jeszcze zmiana dotycząca czasu pracy i odpoczynku, chce nauczyć moich chłopców higieny czasu pracy (mnie tez się przyda). Spodobała im się opcja – praca w tygodniu i wolne weekendy. Już małymi krokami idziemy w tym kierunku. (…) Chcę zauważyć tez, że wykorzystanie metody NaCoBeZu i graficzne podsumowanie każdego rozdziału to kapitalna sprawa. W minutę mogę odnaleźć to, czego potrzebuje.

Renata

Sięgnij po poradnik, który powinna przeczytać każda mama!

Przedszkolak

Pobierz bezpłatnie pierwszą część ebooka

Podaj proszę dane, na jakie mam przesłać bezpłatną część ebooka:

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo jest ten e-book?

To kurs dla mam, które wiedzą, że w każdym dziecku drzemie ogromny potencjał, chcą go wzmocnić i wykorzystać czas nauki do nieustannego wzrastania własnego dziecka!

Czy znajdę tu konkretne sposoby działania, które będę mogła zastosować?

Tak! W e-booku jest cała masa przykładów sytuacji trudnych oraz propozycji rozwiązań, które pomogą Wam przejść przez potencjalne kryzysy. Wszystko opisane w prosty sposób, bazujący na doświadczeniach innych mam, które początek edukacji dziecka mają już za sobą. To ebook, który pokazuje Twoją rolę w kształceniu dziecka, pozwoli Ci uniknąć wielu problemów, z którymi borykają się mamy starszych uczniów.

Moje dziecko boi się szkoły, wcale nie ma ochoty do niej iść, czy ten ebook nam pomoże?

Zdecydowanie tak! Jeśli Twoje dziecko ma obawy przed zmianą, która je czeka, to z całą pewnością możesz zmienić jego nastawienie i przygotować je do odważnego zmierzenia się z nowym wyzwaniem. W tym ebooku jest cała seria porad i inspiracji, które pomogą Wam trafić na właściwe tory.

Jestem mamą starszego ucznia, czy ten ebook jest dla mnie?

Oczywiście! To pozycja od której warto zaczać świadomą edukację, dlatego ebook polecam także mamom starszych uczniów. Szczególnie warto zwrócić na niego uwagę, kiedy dziecko kończy trzecią klasę i czeka je przeskok w edukacji. Czwarta klasa to przepaść w porównaniu z poprzednim etapem, w tym ebooku znajdziesz pomoc, dzięki której łatwiej Wam będzie złagodzić tę zmianę!

Jeśli masz pytania odnośnie ebooka pisz śmiało na marcelina@mumassist.pl

Gwarancja!

Kupując ebook dostajesz gwarancję! Jeśli nie spełni on Twoich oczekiwań, to możesz go zwrócić w ciągu 30 dni. Przepisy mówią o 14 dniach, ale ja jestem pewna, co do jego wartości, dlatego daje Ci dwa razy więcej czasu na testy. Jeśli po trzydziestu dniach napiszesz mi, że wdrożyłaś wszystkie sugestie i nic nie działa, ja zwrócę Ci pełną wartość poradnika. To moja gwarancja dla Ciebie, którą chcę Ci udowodnić, że nie kupujesz kota w worku, ale konkretny, wartościowy produkt, którego zawartość pozwoli Ci zbudować mądre i świadome podejście do nauki w Twoim domu.

"Bo choćby cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po Twojej stronie, nic ci się nie stanie." Jojo Moyes

Kim jest MumAssist

MumAssist-bio

Nazywam się Marcelina Krupska, zajmuję się wsparciem mam w starciu z systemem edukacji.

Jestem mamą, żoną, psychologiem i trenerem, a swoją wiedzę i doświadczenia wykorzystałam do opracowania skutecznych sposobów na to, by dzieci wycisnęły z edukacji wszystko, co im potrzebne do samospełnienia w dorosłym życiu.

Razem ze mną nauczycie się jak się efektywnie uczyć.

Pokażę Ci co zrobić, żeby dziecko zdobywało wiedzę bez zbędnej straty czasu i nie dominując rodzinnych wieczorów.

Bez napięć, bez zakuwania, bez nacisków.

W sieci jako MumAssist tworzę społeczność rodziców, którzy tak jak ja, wierzą, że możemy dać dzieciom szerokie możliwości do wszechstronnego rozwoju bez względu na system edukacji w jakim przyszło im się uczyć.

Autorem strony jest MumAssist. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatności